Infolinka 0905 908 540 Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

Alkoholový atrament do epoxidovej živice

Najpredávanejšie

15323 alk pearl
 
€6,50
(€5,42 bez DPH)
1 položiek celkom
15323 alk pearl
€5,42 bez DPH
€6,50

Alkoholový atrament do epoxidovej živice pre vytváranie efektov.

9530

Do epoxidovej mživice pridávame farby alebo prášky na zafarbenie živice. Pre dosiahnutie rôznych efektov pridávame pigmenty a farby, ktoré sú vyrobené tak, aby rôzne efekty v spojení s epoxidovou živicou vyvolali.  Jedným z nich je 3D Difúzny pigment - alkoholový atrament. Pridané zložky polypropylénu v spojení s farebnými čiastočkami vytvárajú charakteristické útvary trubičiek a menších zhlukov. Difúzny pigment sa pridáva do živice priamo z fľaštičky alebo pomocou pipety.  Alkoholový pigment je možné medzi sebou miešať.  Ideálnym pomocníkom pri tvorbe s alkoholovým atramentom sú silikónové formy. Alkoholový atrament je pigment do epoxidovej živice vysokej koncentrácie.  Vďaka vysokej koncentrácii sa pridaný pigment drží na jednom mieste a správa sa tak charakteristickým spôsobom.  Efekty štruktúr oceníme pri výrobe šperkov zo živice, alebo dekorácií zo živice. Najľahšie sa s týmto pigmentom pracuje v guľatej silikónovej forme, odkiaľ pochádza aj názov Petriho misky.

3 TYPY alkoholových atramentov:  Alkoholový atrament, ktorý klesá ku dnu, je ťažký a je označovaný ako LOW. Spravidla ide o bielu zložku. Druhá zložka - tiež biela, je označovaná ako HIGH. Tá sa drží na povrchu, je ľahšia. A zostávajúce farby sú zaradené do stredných vrstiev. 

2 TYPY využitia : Alkoholový atrament je možné použiť pre vytváranie efektov, kvapkaním priamo do epoxidu. Takto sa vytvárajú efekty koralových tyčiniek. Druhý spôsob je nanášanie na úplne alebo čiastočne vytvrdnutú živicu. Týmto spôsobom dosiahneme efekt farebných prechodov a máp. Táto technika je vhodná napríklad na obrazy, alebo hodiny z epoxidovej živice. 

 

POZOR veľké množstvo atramentu môže živicu znehodnotiť alebo môže dlhšie vytvrdzovať.