Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

Chemex POX Z21 epoxidová živica na zalievanie číra 1,29 kg TOP kvalita

Kód: 1866
Akcia
143 hodnotení
€23,99 €19,99 bez DPH
Skladom (16 ks)

Bezrozpúšťadlový epoxidový systém určený na zalievanie do 6cm v jednej vrstve.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vyrobok ma certifikat na kratkodoby priamy styk s potravinamy.

Návod na prácu s epoxidovou živicou a drevom nájdete tu: Drevo a živica

Bezrozpúšťadlový epoxidový systém na bázi vysoko kvalitné modifikovanej epoxidovej živice. Vyznačuje sa nízkou viskozitou, vytvrdzovaním za normálnej teploty, takmer bez zápachu. Systém je možné prefarbovať pigmenty Chemex Pigment L a M.

Použitie:

Používa sa na výrobu transparentných odliatkov, reklamných a dekoratívnych predmetov. Ďalej sa používa v modelárstve. Je určený pre odliatky s hrúbkou až 6 cm.Používá se na výrobu transparentních odlitků, reklamních a dekorativních předmětů. Dále se používá v modelářství. Je určen pro odlitky o tloušťce až 6 cm. 

Výhody:

  • Transparentnosť odliatku
  • Vytvrdzovanie za normálnej teploty
  • Dlhá doba spracovateľnosti
  • Možnosť prefarbenie rôznymi odtieňmi pri zachovaní transparentnosti
  • Vhodné aj pre domáce využitie za dodržanie bezpečnostných pokynov
  • Minimálne zmrštenie

 

  zložka A  : zložka B
Zložky váhovo                         100 : 29
Vlastnosti systému po zmiešaní  
  Zmes  zložka A : zložka B              
Miešací pomer zložiek A :B váhovo                 100 : 29
Viskozita pri 23 °C mPa.s                    254
Vzhľad            Číra kvapalina
Spracovateľnosť pri 25°C              < 6 hodin
Tvrdosť               75 D Shore 
Maximálna odporúčaná hrúbka odliatku                   6 cm
Doba vytvrdnutia k odformovanie pri 230 C                    cca 48 hodin

 

Hrúbka nánostu sa môže navýšiť, keď sa aplikuje druhá vrstva. V prípade väčšej vrstvy ako 6cm nárazovo, dochádza k vysokej termoreakcii a v prípade niektorých materiálov hrozí prehriatie!!!

Spracovanie:

Obe zložky musia mať pred zmiešaním izbovú teplotu. Systém je optimalizovaný pre spracovanie a vytvrdzovanie v teplotách 20 - 25.0 C. Pri spracovaní je nevyhnutné dodržať daný pomer zmiešavania medzi živicou a tvrdidlom. Nedodržanie tohto pomeru vedie k nedostatočnému vytvrdnutí. Obe zložky dôkladne premiešajte - cca 3 min. Osobitnú pozornosť venujte premiešanie častí na stenách a dnu miešacej nádoby. Používajte také miešacie zariadenie, ktoré nevnáša do živice vzduch. Riadne premiešanú zmes najskôr nechajte cca 30 - 60 minút odstáť, aby došlo k odvzdušnenie, a potom sa odleje do vopred pripravenej formy či nádoby. Ak sa použije forma, ktorá nie je silikónová, je nutné použiť separátor (napr. PVA). So vzrastajúcou hrúbkou odliatku sa zvyšuje možnosť tvorby bubliniek. Vytvrdzovanie je možné urýchliť zvýšenou teplotou. Ak budete odliatok temperovať až na 50 ° C, dôjde k skráteniu času potrebného na vytvrdnutí a odliatok je možné odformovat už po 24 hodinách. Spracovateľnosť a doba gelace je závislá od množstva použitého systému (čím väčšie množstvo systému tým kratšia doba spracovateľnosti a gelace). Pri polievaní poréznych podkladov (drevo, betón atď.) je vhodné podklad najskôr napenetrovať penetráciou na báze epoxidu, epoxidovým lakom, prípadne nitro lakom. Zníži sa tým riziko prestupu vzduchových bublín z podkladu. Zalievanie vykonáme až po riadnom vytvrdnutí penetrácie. Systém je možné dofarbovať špeciálnymi pigmentmi Chemex pigment L a M.

 

Skladovanie: 

Živica aj tvrdidla skladujte v dobre uzavretých obaloch, v krytých suchých skladoch pri teplotách 5-25.0 C. Záručná doba je 12 mesiacov od dátumu výroby. Tvrdidla na báze amínov reagujú s vzdušnou vlhkosťou a CO2 - tvorba pevného karbamátové. Treba tvrdidla uchovávať dôsledne uzavretá, aby neprišla to styku so vzdušnou vlhkosťou.

Bezpečnostné údaje: 

Dôsledným používaním ochranných pomôcok sa chráňte pred priamym kontaktom živice i tvrdidla s Vašou pokožkou, alebo očami. Podrobné údaje týkajúce sa bezpečného zaobchádzania a ochrany zdravia sú uvedené v bezpečnostnom liste.

Poznámka:

 Informácie uvedené v tomto aplikačnom liste, predovšetkým rady pre spracovanie a použitie materiálov dodávaných Chemex s.r.o. sú založené na našich znalostiach a skúsenostiach z oblasti vývoja kompozitných systémov pri štandardných podmienkach a riadnom skladovania a užívania. Vzhľadom na rôznorodosť materiálov, rozdielnym klimatickým podmienkam a ďalším vonkajším vplyvom nemusí byť postup na základe uvedených informácií, ani iných písaných písomných odporúčaní alebo poskytnutých rád výsledku. Všetky odporúčania sú právne nezáväzné, spracovanie výrobku je nutné prispôsobiť konkrétnym pracovným podmienkam. Predovšetkým musí byť zohľadnená Vlastnícke práva tretích strán. By sa mali vždy, že postupujete podľa najnovšieho vydania technického listu výrobku, ktorý Vám radi zašleme na vyžiadanie. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte náš technický, alebo obchodné servis.

Vydáno: 05/2019 ver. 6.0

Technicky list

Dodatočné parametre

Kategória: ART Zalievacie epoxidové živice- stoly,predmety
Záruka: 2 roky
Živica:

chemex pox Z21

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: