Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

Chemex POX Z21 epoxidová živica na zalievanie číra 6,45kg TOP kvalita

Kód: 1867
Akcia
5 hodnotení
€109,99 €91,66 bez DPH
Skladom (4 ks)

Bezrozpúšťadlový epoxidový systém určený na zalievanie do 6cm v jednej vrstve.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vyrobok ma certifikat na kratkodoby priamy styk s potravinamy.

Návod na prácu s epoxidovou živicou a drevom nájdete tu: Drevo a živica

Bezrozpúšťadlový epoxidový systém na báze vysoko kvalitnej modifikovanej epoxidovej živice. Vyznačuje sa nízkou viskozitou, vytvrdzovaním pri normálnej teplote, takmer bez zápachu. Systém je možné prifarbovať pigmentami vhodnými pre epoxidové živice napr.Eprotint pasta, Media INK farbivo alebo tekuté farbivo do živice.


Použitie:
Používa sa na výrobu transparentných odliatkov, reklamných a dekoratívnych predmetov, alebo na zalievanie drevených stolov. Ďalej sa používa v modelárstve. Je vhodný na odlievanie až do hrúbky 6 cm.


Výhody:

  • Transparentnosť odliatku
  • Vytvrdzovanie pri normálnej teplote
  • Dlhá doba zpracovateľnosti
  • Možnosť prifarbenia rôznymi farbami pri zachovaní transparentnosti
  • Vhodné aj pre domáce použitie pri dodržaní bezpečnostných podmienok
  • Minimálne zmrštenie
     Zmes zložka A : zložka B         
Miešací pomer zložiek A:B váhovo                   100  :  29
Vlastnosti systému pre zmiešanie                                              
   Zmes zložka A: zložka B                   
Miešací pomer zložiek A:B váhovo               100  :  29
Viskozita pri 23°C mPa.s                   254
 Vzhľad             číra kvapalina
 Zpracovateľnosť pri 25°C                 <6 hodin
 Tvrdosť               75 D Shore
 Maximálna odporúčaná hrúbka odliatku                   6 cm
 Doba tvrdnutia k odstráneniu formy               cca 48 hodin

 

 

 

 

 

 

 

Hrúbka nánostu sa môže navýšiť, keď sa aplikuje druhá vrstva. V prípade väčšej vrstvy ako 6cm nárazovo, dochádza k vysokej termoreakcii a v prípade niektorých materiálov hrozí prehriatie!!!


Zpracovanie:
Obe zložky musia mať pred zmiešaním izbovú teplotu. Systém je optimalizovaný pre zpracovanie a vytvrdzovanie pri teplotách 20 - 25°C. Pri zpracovaní je nevyhnutné dodržať daný miešací pomer medyi živicou a tvrdidlom. Nedodržanie tohoto pomeru vedie k nedostatočnému vytvrdnutiu. Obe zložky je potrebné poriadne premiešať - cca 3 minuty. Zvláštnu pozornosť venujte premiešaniu častí na stenách nádoby. Používajte také miešacie zariadenie, ktoré nepridáva do živice vzduch.
Poriadne premiešanú zmes nechajte najskôr cca 30- 60 minut odstáť, aby prišlo k odbublinkovaniu a odvzdušneniu, a následne sa odleje do predom pripravenej formy či nádoby. Ak sa použije farma, ktorá nie je silikónová, je nutné použiť separátor alebo silikonový olej na odizolovanie formy. So zvyšujúcou sa hrúbkou odliatku, sa zvyšuje aj možnosť tvorby bubliniek.
Vytvrdzovanie je možné urýchliť zvýšenou teplotou. Pokial bude odliatok temperovať až na 50°C, dochádza ku skracovaniu doby potrebnej na vytvrdenie a odliatok je možné zbaviť formy už po 24 hodinách. Zpracovateľnosť a doba tuhnutia je závislá od množstva použitého systému ( čím je väčšia vrstva použitého systému, tým je doba zpracovateľnosti a tuhnutia kratšia!!)
Pri zalievaní neporéznych podkladov (drevo, beton,...) je vhodné podklad najskôr napenetrovať penetráciou na báze epoxidu, epoxidovým lakom, prípadne nitro lakom. Zníži sa tým riziko priestupu vzduchových bublín z podkladu. Zalievame až po riadnom vytvrdnutí penetrácie.
Systém je možné dofarbovať špeciálnzmi pigmentami napr. Eprotint pasta, Media INK farbivo alebo tekuté farbivo do živice.

Skladovanie:
Živicu aj tvrdidlá skladujeme v dobre uzatvorených obaloch, v krytých suchých skladoch pri teplotách 5 - 25°C. Záručná doba je 12 mesiacov od dátumu výroby. Tvrdidlá na báze aminov reagujú so vzdušnou vlhkosťou a CO2 - tvorba pevného karbamátu. Je potrebné tvrdidlá uschovávať dôkladne uzatvorené , aby neprišli do kontaktu so vzdušnou vlhkosťou.


Bezpečnostné údaje:
Dôsledkom používania ochranných pomôcok sa chráňte pred priamym kontaktom živice aj tvrdidla s vašou pokožkou, alebo očami. Podrobné údaje týkajúce sa bezbečného zachádzania a ochrany zdravia sú uvedené v bezpečnostnom liste


Poznámka:
Informácie uvedené v tomto aplikačnom liste, sú predovšetkým rady pre zpracovanie a použitie materiálov dodávaných Chemex s.r.o.. Sú založené na našich skúsenostiach y oblasti vývoja kompozitných systémov pri štandardných podmienkach a riadnom skladovaní a užívaní. Vzhľadom k rôznorodosti materiálov, rozdielnym klimatickým podmienkam a ďalším vonkajším vplyvom nemusí byť postup na základe uvedených informácií, ani iných písaných či ústnych doporučení, zárukou uspokojivého pracovného výsledku. Všetky doporučenia sú právne nezáväzné, zpracovanie výrobku je nutné prispôsobiť konkrétnym pracovným podmienkam. Predovšetkým musia byť zohľadnené majetkové práva tretej strany. Uistite sa prosím, že postupujete podľa najnovšieho vydania technického listu výrobku, ktorý Vám radi pošleme na vyžiadanie.
Vydané:11/2018 ver. 4.0

Technický list

Dodatočné parametre

Kategória: ART Zalievacie epoxidové živice- stoly,predmety
Záruka: 2 roky
cira:

chemex pox z21

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: