Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

GÉDÉO Siligum - silikónová pasta na vytváranie foriem 100g 766309

Kód: 2431
Akcia
Neohodnotené
Značka: Siligum
€15 €12,50 bez DPH
Skladom (2 ks)

Silikónová pasta na vytváranie foriem na odliatky zo živice, sadry, vosku, kovu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Siligum?Dvojzložková, rýchle tuhnúca (10 minút) silikónová pasta, ktorá sa používa na vytváranie foriem prevažne malých predmetov (maximálne do veľkosti 15 cm) a plochých dekorácii. Veľmi pružná a odolná. Dokončené formy môžu byť opakovane použité pre vytvorenie až 50 odliatkov. Vhodná na tvorbu predmetov zo sadry, živice, vosku alebo kovov s nízkym bodom tavenia (< 160 °C). Skladovanie: 12 mesiacov v originálnom balení na suchom mieste.
Čistič: mydlová voda
Návod :
1) Zmiešajte jednu časť objemu modrej zložky k jednej časti objemu bielej zložky. Rýchlo ich v ruke zmiešajte a uváľajte (cca 1 minútu). Keď budete mať zmes jednotnú, bledo modrú farbu, tak je pripravená na použitie. Rýchle ju vytvarujte do guľôčky, priložte a pritlačte ju na predmet položený naplocho na pracovnej ploche a prekryte ju rovnomernou vrstvou pasty, hrúbky približne 3 až 4 mm.
2) Pracovný čas: maximálne 3 minúty?
3) UPOZORNENIE: rýchlo tuhne – behom 5 minút?
4) Oddeľte vytvorenú formu a nalejte \"reprodukčný\" materiál: sadru, živicu..
5) Vyberte odliatok z formy?
6) Nechajte uschnúť a potom dekorujte.
TIPY: Pokiaľ pracujete s väčšími predmetmi, tak si zo sadrových pásikov vytvorte podporné puzdro. K predĺženiu času potrebného pre nanesenie pasty Siligum, vložte hotovú zmes pred začatím práce na niekoľko minút do chladničky . Pre zamedzenie tvorby vzduchových bubliniek, začnite zatlačovaním \"Siligumovej\" guľôčky na jednej strane predmetu a postupne pracujte smerom k ostatným okrajom. Pokiaľ vytvárate odliatky zo živice, tak najskôr formu vymažte Gédéo vazelinou (ref. 766320). Obsah 100g Siligumu pokryje plochu cca 15x15 cm.

Dodatočné parametre

Kategória: Silikóny a kaučuky na formy
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: