Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

LAZUROL Lak TIXOTROPNÝ 0,75LS1091 lesklý

Kód: 666
Neohodnotené
€9,05 €7,54 bez DPH
Skladom (2 ks)

Lak univerzálny syntetický nestekavý na kov,drevo

Detailné informácie

Podrobný popis

Lak syntetický určený pre použitie na zvislé plochy

CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:
Lak sa používa k zhotovenie transparentného náteru dreva alebo kovu predovšetkým na zvislých alebo šikmých plochách, napr. pre nátery obloženia stien, podbitia stropov a pod. Je vhodný pre vnútorné aj vonkajšie použitie. V nerozmiešanom stave tvorí lak hustý, takmer pevný gél, ktorý sa pri miešaní alebo natieraní rozruší a náterová látka je ľahko roztierateľná. Po natrení alebo po zamiešaní sa dostáva naspäť do gélového stavu. Preto nesteká po štetci ani po zvislých plochách. Nanáša sa výhradne štetcom. Lak sa dodáva v lesklej aj v matnej variante.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Drevo musí byť pred natieraním čisté, suché, dobre obrúsené, s vlhkosťou max. 12 %. Z dreva so zvýšeným obsahom živíc (červený smrek, borovica) odstráňte všetky výrony živíc riedidlom C 6000. Na kvalite prípravy dreva závisí konečný vzhľad náteru a aj jeho životnosť.
Povrch dreva najprv napustíte vhodnou impregnáciou, ktorá zaistí rovnomernú nasiakavosť podkladu a vyššiu ochranu dreva (v prípade použitia fungicídnej impregnácie ochráni aj proti napadnutiu dreva plesňami, hubami a hmyzom). V ďalšom kroku povrch dreva prebrúste jemným brúsnym papierom a potom naneste lak. Kovový podklad musí byť čistý, suchý, zbavený mastnôt, hrdze, prachu a mechanicky očistený. Pri renovačných náteroch odstráňte z dreva staré nepriliehavé nátery a zabezpečte pevný podklad.

RIEDIDLO: S 6006

DOPORUČOVANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:
Pred použitím dôkladne zamiešajte! Lak sa nemusí riediť, je pripravený na priame použitie.
Ako napúšťadlo odporúčame použiť LAZUROL IMPREGANČNÝ ZÁKLAD S 1033 alebo bezfarebný LAZUROL CLASSIC S 1023. Po zaschnutí napúšťadla 24 hodín a ľahkom prebrúsení nanášame LAZUROL TIXOTROPNÝ LAK S 1091 v 2 vrstvách.
Optimálna hrúbka jednej vrstvy je 35-40 m. Lak sa môže pretierať po 24 hodinách.

VÝDATNOSŤ: 8-12m2/L
Spôsob nanášania: Štětce

Dodatočné parametre

Kategória: Farby na drevo
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: