Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

LAZUROL Lak vonkajší podlahový 2,5L S1020

Kód: 660
Neohodnotené
€40,75 €33,96 bez DPH
Skladom (5 ks)

Lak polomatný bezfarebný uretizovaný.

Detailné informácie

Podrobný popis

foto

Syntetický uretanizovaný lak

CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:
Lak je určený k vrchným transparentným polomatným náterom dreva, drevotriesky alebo korku vo vonkajšom aj vnútornom prostredí, napr.: lakovanie parkiet, drevených podláh, obložení stien, schodíšť, dverí, zábradlí a dekoračných líšt. Vytvára trvalú ochranu a oteru vzdornú vrstvu, ktorá chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi. Lak sa dobre brúsi, má vysokú odolnosť UV žiareniu, je vode odolný a má protišmykovú atestáciu.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Drevo musí byť pred natieraním čisté, suché, dobre obrúsené, s vlhkosťou max. 12 %. Z dreva so zvýšeným obsahom živíc (červený smrek, borovica) odstráňte všetky výrony živíc riedidlom C 6000. Na kvalite prípravy dreva závisí konečný vzhľad náteru aj jeho životnosť. Povrch dreva najprv napustite vhodnou impregnáciou, ktorá zaistí rovnomernú nasiakavosť podkladu a vyššiu ochranu dreva (v prípade použitia fungicídnej impregnácie ochráni aj proti napadnutiu dreva plesňami, hubami a hmyzom). V ďalšom kroku povrch dreva prebrúste jemným brúsnym papierom a potom naneste lak. Pri renovačných náteroch odstráňte z dreva staré nepriliehavé nátery a zabezpečte pevný podklad.

RIEDIDLO: S 6006

DOPORUČOVANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:
Pred použitím dôkladne zamiešajte! Lak sa nemusí riediť, je pripravený na priame použitie.
Interiérový náter: Pred natieraním drevo napustite bezfarebnou lazúrou LAZUROL CLASSIC S 1023. Po 20 min. jemne zotrite napúšťaciu lazúru suchým štetcom, po preschnutí (24 h.) náter jemne prebrúste. V ďalšom kroku pretrite 3 krát lakom LAZUROL S 1020 v intervale 16-24 h. medzi jednotlivými nátermi.
Počet vrstiev a rôznorodá štruktúra dreva ovplyvňujú konečný farebný odtieň.

VÝDATNOSŤ: 10-12m2/L
Spôsob nanášania: Štětce Válečky | Lakovací Stříkáním

Dodatočné parametre

Kategória: Farby na drevo
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: