Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

Lazurol oknobal U2015 email 0,6l 2880 palisander

Kód: 927
Neohodnotené
€13,63 €11,36 bez DPH
Skladom

Špeciálna farba na drevené okná uretizovaná.

Detailné informácie

Podrobný popis

LAZUROL OKNOBAL EMAIL U2015

Špeciálny email syntetický uretanizovaný

CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:
Email je určený na vrchné, lesklé nátery drevených prvkov, hlavne drevených okien, dverí, podhľadov v interiéroch a exteriéroch. Vyznačuje sa výbornými mechanickými vlastnosťami, vysokým krytím, výbornou elasticitou a vysokým leskom, email sa dobre roztiera, pri nanášaní netvorí závesy a výborne sa rozlieva. Biely odtieň sa vyznačuje vysokou bielosťou. Systém antiblocking zaisťuje zníženú lepivosť náteru po zaschnutí a tým aj lepšiu manipuláciu. Email je vysoko odolný poveternostným vplyvom a vyznačuje sa dlhodobou životnosťou.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Drevo musí byť pred natieraním čisté, suché, dobre obrúsené, s vlhkosťou max. 12 %. Z dreva so zvýšeným obsahom živíc (červený smrek, borovica) odstráňte všetky výrony živíc riedidlom C 6000. Na kvalite prípravy dreva závisí konečný vzhľad náteru a aj jeho životnosť.
Povrch dreva najprv napusťte vhodnou impregnáciou, ktorá zaistí rovnomernú nasiakavosť podkladu a vyššiu ochranu dreva (v prípade použitia fungicídnej impregnácie ochráni aj proti napadnutiu dreva plesňami, hubami a hmyzom). V ďalšom kroku povrch dreva prebrúste jemným brúsnym papierom a potom naneste lak. Kovový podklad musí byť čistý, suchý, zbavený mastnôt, hrdze, prachu a mechanicky očistený. Pri renovačných náteroch odstráňte z dreva staré nepriliehavé nátery a zabezpečte pevný podklad.

RIEDIDLO: S 6006

DOPORUČOVANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:
Pred použitím dôkladne zamiešajte a podľa potreby zrieďte.
1-2x napustiť výrobkom LAZUROL IMPREGNAČNÝ ZÁKLAD S 1033; 1-2 nátery základnou farbou PRAGOPRIMER PLUS S 2070 alebo LAZUROL OKNOBAL ZÁKLAD S 2060; 1-2 nátery emailom LAZUROL OKNOBAL EMAIL U 2015 v optimálnej hrúbke 35 m. Pre dlhodobú životnosť náteru nanášajte v dvoch tenších vrstvách. Náter v hrúbke 30-35 m je možné pretrieť po 10 hodinách od zhotovenia prvej vrstvy pri teplote 20 až 25°C. Pri väčšej hrúbke vrstvy je potrebné predĺžiť interval medzi nátermi.

VÝDATNOSŤ: 15-17m2/L
Spôsob nanášania: Štětce Válečky | Lakovací Stříkáním

Dodatočné parametre

Kategória: Farby na drevo
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: