Panel používateľa

LAZUROL Gold hrubovrstvá 0.75l podla vzorkovníka

LAZUROL Gold hrubovrstvá 0.75l podla vzorkovníka

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Silnovrstva lazura na drevo.

9,71 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
skladom: 10 ks

Výrobca: BARVY A LAKY TELURIA

Hrubovrstvová syntetická tixotropná lazúra

CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:
Lazúra je určená k dlhodobým ochranným farebným transparentným náterom mäkkého a tvrdého dreva vystaveného poveternostným vplyvom,ako aj k náterom v interiéroch, predovšetkým k náterom: záhradného nábytku, drevených štítov, podhľadov, obloženia stien a stropov, plotov, chát a drevených domčekov, okien a dverí. Lazúra obsahuje transparentné oxidy železa. Vytvára na povrchu dreva efektný (dekoratívny) ochranný náterový film, ktorý zdôrazňuje kresbu dreva a zároveň drevo spevňuje a dlhodobo chráni pred vlhkosťou a UV žiarením. Poskytuje drevu dlhodobú ochranu proti vode a UV žiareniu. Lazúra má vynikajúce aplikačné vlastnosti, nepraská a farebné odtiene sa dobre prepájajú aj na veľkých plochách.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Drevo musí byť pred natieraním čisté, suché, dobre obrúsené, s vlhkosťou max. 12 %. Z dreva so zvýšeným obsahom živíc (červený smrek, borovica) odstráňte všetky výrony živíc riedidlom C 6000. Na kvalite prípravy dreva závisí konečný vzhľad náteru a aj jeho životnosť. Povrch dreva najprv napusťte vhodným napúšťadlom, ktoré zaistí rovnomernú nasiakavosť podkladu a vyššiu ochranu dreva (v prípade použitia fungicídneho napúšťadla zaistí i ochranu dreva pred napadnutím plesňami, hubami a hmyzom). V ďalšom kroku povrch dreva prebrúste jemným brúsnym papierom a potom aplikujte lazúru.
Pre nátery interiérov je vhodné použiť napúšťadlo LAZUROL CLASSIC (bezfarebný odtieň), pre nátery exteriérov použite napúšťací náter LAZUROL IMPREGNAČNÝ ZÁKLAD S 1033.
Pri renovačných náteroch odstráňte zo starého dreva nesúdržné vrstvy, napr. prebrúsením.

RIEDIDLO: S 6006

DOPORUČOVANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:
Pred použitím zľahka rozmiešajte. Nemusí sa riediť, je pripravené na priame použitie.
Nanáša sa v 2 až 3 vrstvách, druhý náter je možné aplikovať za 6 hodín. Prípadné prebrúsenie predchádzajúceho náteru je možné po 24 hodinách. Natierajte v smere kresby dreva pri teplotách vyšších než 7°C. Farebné odtiene je možné navzájom miešať. Nanášajte štetcom vhodným pre lazúrovacie farby (napr. povrch valčeka jemný moltopren).

VÝDATNOSŤ: 17m2/L

ODTIENE: T000 prírodný, T020 gaštan, T021 orech, T022 palisander, T023 taek, T024 céder, T060 pínia, T080 mahagón

Súvisiaci tovar

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info