LAZUROL Lak TIXOTROPNÝ 0,75L S1091 matný

LAZUROL Lak TIXOTROPNÝ 0,75L S1091 matný

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Lak univerzálny syntetický nestekavý na kov,drevo

7,74 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
skladom: 6 ks

Výrobca: BARVY A LAKY TELURIA

Lak syntetický určený pre použitie na zvislé plochy

CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:
Lak sa používa k zhotovenie transparentného náteru dreva alebo kovu predovšetkým na zvislých alebo šikmých plochách, napr. pre nátery obloženia stien, podbitia stropov a pod. Je vhodný pre vnútorné aj vonkajšie použitie. V nerozmiešanom stave tvorí lak hustý, takmer pevný gél, ktorý sa pri miešaní alebo natieraní rozruší a náterová látka je ľahko roztierateľná. Po natrení alebo po zamiešaní sa dostáva naspäť do gélového stavu. Preto nesteká po štetci ani po zvislých plochách. Nanáša sa výhradne štetcom. Lak sa dodáva v lesklej aj v matnej variante.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Drevo musí byť pred natieraním čisté, suché, dobre obrúsené, s vlhkosťou max. 12 %. Z dreva so zvýšeným obsahom živíc (červený smrek, borovica) odstráňte všetky výrony živíc riedidlom C 6000. Na kvalite prípravy dreva závisí konečný vzhľad náteru a aj jeho životnosť.
Povrch dreva najprv napustíte vhodnou impregnáciou, ktorá zaistí rovnomernú nasiakavosť podkladu a vyššiu ochranu dreva (v prípade použitia fungicídnej impregnácie ochráni aj proti napadnutiu dreva plesňami, hubami a hmyzom). V ďalšom kroku povrch dreva prebrúste jemným brúsnym papierom a potom naneste lak. Kovový podklad musí byť čistý, suchý, zbavený mastnôt, hrdze, prachu a mechanicky očistený. Pri renovačných náteroch odstráňte z dreva staré nepriliehavé nátery a zabezpečte pevný podklad.

RIEDIDLO: S 6006

DOPORUČOVANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:
Pred použitím dôkladne zamiešajte! Lak sa nemusí riediť, je pripravený na priame použitie.
Ako napúšťadlo odporúčame použiť LAZUROL IMPREGANČNÝ ZÁKLAD S 1033 alebo bezfarebný LAZUROL CLASSIC S 1023. Po zaschnutí napúšťadla 24 hodín a ľahkom prebrúsení nanášame LAZUROL TIXOTROPNÝ LAK S 1091 v 2 vrstvách.
Optimálna hrúbka jednej vrstvy je 35-40 m. Lak sa môže pretierať po 24 hodinách.

VÝDATNOSŤ: 8-12m2/L
Spôsob nanášania: Štětce

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Vianoce 2020-2021 *

Otváracie hodiny počas  sviatkov:

Objednávky od dňa 17.12. budú vybavené až 7.1.2021

Ďakujeme za pochopenie a želáme vám šťastné vianoce a novy rok PF 2021