Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

PRAGOPRIMER PROFI zakladna S2129 10KG SEDA

Kód: 349
Neohodnotené
€41,46 €34,55 bez DPH
Skladom

Základná syntetická antikorózna farba rychloschnuca je mozne pouzit aj na vysokotlakove striekanie.

Detailné informácie

Podrobný popis


Charakteristika a použitie výrobku

Farba je určená k základným náterom ocele a železa pre vnútorné a vonkajšie prostredie, hlavne pod syntetické a olejové náterové látky. Farbu je možné použiť aj pre nátery nekovových predmetov, nasiakavé podklady je však potrebné najprv napustiť vhodným impregnačným náterom. Farba sa vyznačuje veľmi rýchlym schnutím, vynikajúcimi antikoróznymi vlastnosťami a širokým použitím. Je vhodná aj pre vysokotlakové striekanie, nanášanie v hrubých vrstvách.
Príprava podkladu

Podklad musí byť čistý, suchý, mechanicky očistený, zbavený mastnôt, hrdze a prachu. Najskôr odmastíte vhodným prostriedkom: napr. prípravkom TECHNICKÝ BENZÍN P 6402, ACETÓN P 6401 alebo teplou tlakovou vodou s obsahom saponátu. Zvyšky rôznych solí opláchnite čistou vodou. Hrubé a priľnavé nečistoty odstráňte brúsením alebo oškrabte, dôkladne odstráňte hrdzu (drôtenou kefou, brúsnym kotúčom alebo pomocou odstraňovača hrdze). Pri použití odstraňovača hrdze opláchnite povrch čistou vodou. Nasiakavé podklady najprv napustíte vhodným napúšťadlom, ktoré zaistí rovnomernú nasiakavosť podkladu. Staré natreté povrchy očistite, odmastíte a odstráňte staré nepriľnavé nátery. Pre overenie kompatibility nového náteru so starým sa odporúča urobiť skúšobný náter na ploche 1 m².
Riedidlo S 6005, S 6006, S 6001 pri nanášaní striekaním
Odporúčaný náterový postup

Pred použitím obsah dôkladne zamiešajte, podľa potreby narieďte. Náter oceľovej konštrukcie: 1 náter farbou PRAGOPRIMER PROFI S 2029 (náter je možné prisušiť pri teplote do 80 °C); 2 – 3 nátery emailom INDUSTROL UNIVERZÁL S 2013 alebo INDUSTROL UNIMAT S 2075.
Výdatnosť

11 - 14 m²/ 1 kg na jednu vrstvu
Spôsob nanášania

štetec
striekanie (vrátane AIRLESS)
lakovacie valček

Súbory na stiahnutie

Katalogový list
Bezpečnostní list

 

Dodatočné parametre

Kategória: Farby na kov
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: