Otvarácia doba 8.00-16.30 Prestavka 12.30-13.30

Šamotová vymazávacia hmota 1,5kg

Kód: 1485
Neohodnotené
Značka: Azarea Color
€1,56 €1,30 bez DPH
Skladom (4 ks)

Na omietanie a opravu krbov a iných tepelných telies.

Detailné informácie

Podrobný popis

Šamotová múčka
Je sypká jemnozrnitá hmota ílovitého charakteru, ktorá s pridaním vodného skla slúži ako šamotová malta na vymazávanie a opravy výmuroviek, šamotových pecí, ako aj na opravu a omietanie krbov a iných tepelne namáhaných telies. Malta okrem dobrej priľnavosti a pevnosti má aj vysokú plasticitu, čím umožní opravenie prasklín vytvorených v malte sušením.

Návod na použitie:

- 1 kg šamotovej malty: nariedime si roztok v pomere 1:3 (60 ml Vodného skla a 180 ml vody. Šamotovú múčku zalejeme roztokom za súčaného miešania. Necháme odležať max. 5 min. a pred použitím ešte raz zľahka premiešame. Malta je pripravená. Zostatkovú (nariedenú) nepoužitú maltu doporučujeme zaliať min. vrstvou vody, aby nezaschla a aby bolo možné neskor s maltou pokračovať v práci (pred pokračovaním vodu z povrchu zliať).

Odporúčaný postup zahrievania pri opravách vykurovacích telies: - po ukončení opráv sa odporúča vykurovacie teleso (kachle, krby, pece) zahrievať prvé dva dni pri teplote nad 20 C cca po dve hodiny, potom možno zahriať na maximálnu prevádzkovú teplotu.

Dodatočné parametre

Kategória: Stierky,omietky,tmely
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: